Статті / Групова обробка фотографій

Групова обробка фотографій

Часто-густо ми любимо подорожувати... ...подорожувати красивими і мальовничими місцями... А як же подорожувати без фотоапарата?..

З різних поїздок я привожу багато різних фотографій. Звичайно показати деякі хочеться знайомим. Але хоодити з альбомом (як батьки робили), чи з ноутбуком це не вихід. Краще опублікувати в себе на сайті, блозі чи ще десь....

Для цього я вам хочу показати свій варіант групової обробки фотографій і представленні їх на своєму ресурсі.

Отож, поїхали.

Для роботи нам необхідно встановити пакет ImageMagick. Хоч це й кросплатформенний пакет програмного забезпечення, але показувати його роботу буду в операційній системі Ubuntu Linux (думаю суттєвих відмінностей в роботі бути не повинно).

Першим етапом буде встановлення ПЗ. Виконуємо наступні дії:

sudo apt-get install imagemagick

Наша задача буде наступна: звести фотографії до мінімально-допустимого розміру і вставити свій логотип. Звичайно це тільки маленька частинка того, що вміє робити пакет ImageMagick.

Нехай наші фотографії (від 1 до 10 Мб кожна) знаходяться в папці /home/brun/tmp/. Файл з логотипом повинен бути в тій же директорії під назвою logo.png. Чому саме *.png, а не якесь інше? Для того, щоб фон під нашим логотипом був прозорим і було видно фрагменти фотографії. Зупинятись на тому як зробити логотип не буду - то повинна бути Ваша фантазія, проте для прикладу покажу Вам свій логотип.

Logo: Ігор (Brun) Броновський

Далі потрібно створити bash-скрипт в якому зробимо цикл пошуку всіх фотографій з певним розширенням, зменшення розміру, ставка логотипу.

cd /home/brun/tmp/
touch ./conver.bash
chmod 777 ./conver.bash
vim ./conver.bash

Всталяємо наступний код:

#!/bin/bash
for fname in *.jpg; do
mogrify -resize 640x640 -quality 80 $fname
composite -compose atop -gravity SouthEast logo.png $fname $fname
done

Або скористатись готовим:

cd /home/brun/tmp
wget http://brun.if.ua/download/conver.bash
wget http://brun.if.ua/images/137.png
chmod 777 ./conver.bash

Тепер коротеньке пояснення. Ми шукаємо всі файли з роширенням *.jpg (Регістр відіграє роль!!!). Змінюємо його розмір до не більше ніж 640 точок по висоті і довжині. Робимо якісь картинки 80%. Вставляємо логотип в правий нижній кут. Зберігаємо фотографію під тим самим іменем.

Тепер після запуску нашого conver.bash скрипт обробить наші фотографії і їх можна буде розміщувати у web.

На останок хочу порадити подивитись приклади застосування програм пакету ImageMagick на практиці: Examples of ImageMagick Usage

Завантажити: conver.bash

 

Офіційний сайт: http://www.imagemagick.org/